piątek, 12 grudnia 2014

sth about christmas time?

Lubię święta. Naprawdę.
Uwielbiam czas je poprzedzający.
Ale o co chodzi z tymi wszystkimi pomysłami na prezent (dla chłopaka, ojca, dziecka, samego siebie) to ja nie mam pojęcia.

21 komentarzy:

 1. Piękne makaroniki.
  Co do prezentów, to ja co roku mam ten sam problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że wkurzają Cię tego typu wpisy na każdym z blogów? :)

   Usuń
  2. Z tym też, głównie dlatego, że co roku jest to samo: skarpety, książka, kosmetyki i tak w kółko. Chociaż jest od tego wyjątek: bagajaga - jej prezenty dla kobiet w większości bym przygarnęła. Chociaż też z tym, że nie wiem co kupić zazwyczaj.

   Usuń
  3. Ale to chyba też zależy od tego, jakie blogi się czyta i ile. Ja na kilkanaście, które staram się czytać regularnie, podobne wpisy znalazłam może na trzech (i były to na ogół ciekawe, przemyślane pomysły - jak u bagajagy właśnie).

   A tak poza tym, mnie bardziej niż blogi przeraziło ostatnio to, co dzieje się w niektórych księgarniach przed świętami. Książki w pakietach, coraz gorsze poradniki, wszystko obliczone na zysk, a znalezienie czegoś ambitniejszego graniczy wtedy wręcz z cudem. Przygnębiające.

   Usuń
  4. Bagajaga w ogóle jest fajna, więc nie ma się czemu dziwić :)

   Ja jestem zaskoczona. Z pewnym smutkiem odkryłam, że na tych kilku blogach, które regularnie czytam zapanowała moda na łiszlisty.

   Usuń
 2. Można to chyba potraktować jako rodzaj inspiracji, wybrania czegoś nietuzinkowego w komercyjnym zalewie prezentów (czasem na blogach zdarza mi się czytać bardzo oryginalne propozycje).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, pewnie. Choć mam wrażenie, że każdy wpis o takiej tematyce jest identyczny, jak poprzedni.

   Usuń
 3. A dlaczego Cię wkurzają?
  Zaznaczę, że ja mam do takich wpisów ambiwalentny stosunek: z jednej strony - zawsze można trafić na coś ciekawego, niekoniecznie na święta, z drugiej - konsumpcjonizm, konsumpcjonizm, konsumpcjonizm......
  Pozdrawiam! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja piszę o prezentach przez cały rok, bo przez cały rok lubię je dawać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. dla mnie wystarczą te słodkie makaroniki/po francusku ;p i dobry nastrój.

  pozdr.
  m.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak się dzieje, bo dorośli nie piszą listów do Mikołaja, a zdecydowanie powinni! Ja swój napisałam, a że bylam grzeczna, Mikołaj zabrał spod poduszki;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem za pisaniem listów! ;)

   Usuń
 7. Tak się dzieje, bo dorośli nie piszą listów do Mikołaja, a zdecydowanie powinni! Ja swój napisałam, a że bylam grzeczna, Mikołaj zabrał spod poduszki;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy08:41

  Takie makaroniki to byłby wspaniały prezent! Ja staram się nie kupować prezentów, tylko robić je sama. W tym roku będą to szydełkowe ozdoby na choinkę dla każdego. Z Narzeczonym odkąd razem jesteśmy, na Święta robimy sobie śmieszne filmiki z życzeniami. W tym roku dostanie ode mnie czas. To najlepszy prezent jaki można dać kochanej osobie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. skoro to prezent dla chłopaka, mamy itp to chyba dobrze wiemy co im sprawi przyjemność i nie potrzebujemy listy (często mało wyszukanych) prezentów, a jak już naprawdę nie mamy pomysłu... to można zapytać i spełnić czyjeś małe życzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy15:51

  Podglądam Twój blog, bo styl bo wypowiedź, bo przekaz.. całość sprawia że wracam tu po raz wtóry i znów czytam i zaglądam... I zainspirowałaś mnie.
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło to słyszeć, dziękuję :)

   Usuń
 11. makaroniki Twojego autorstwa? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Większość blogów ma to do siebie, ze przed świętami powielają nawzajem: listy prezentów, przepisy na pierniki.....i tak przy ósmym odechciewa mi się tych przygotowań:))))

  OdpowiedzUsuń